Nädalavahetusel vallutasid kooliteatrid Tartu Uue Teatri

Nädalavahetusel toimunud Tartu Kooliteatrite Festivalil 2016 astus Tartu Uues Teatris üles ligi kolmsada õpilasnäitlejat, keda käis vaatamas ligi viissada külastajat. Ettekandmisele tulid lavastused muusikalist kuni postmodernistlike katsetusteni.

Žürii (Luule Epner, Siim Angerpikk, Marite H. Butkaite, Timo Kikas, Tess Pauskar ja Kristiina Oomer) andis igale trupile kohe pärast esinemist heatahtlikku ja konstruktiivset tagasisidet. Žürii sõnul peegeldas festivalil nähtu eesti teatrimaastikku laiemalt: žanriline ja vormiline mitmekesisus, mis iseloomustab professionaalset teatrit, on omane ka kooliteatrile. Nii nagu professionaalses teatris nii ka kooliteatris on näitlejast saanud lavastuse kaasautor. Väga palju on omaloomingut ja rühmatööd. Kui tekst ongi aluseks võetud, siis seda interpreteeritakse vabalt ja loominguliselt.

Žürii valis välja ka festivali parimad:

PARIMAD LAVASTUSED
Tartu Polygoni Teatrikooli omaloominguline rühmatöö “Vihm” (juhendaja Inga Lunge) esindab Tartu linna 29.-30. aprillil algklasside riigifestivalil Valgas.

Tartu Waldorfgümnaasium huvikooli 7.-9. klassi näiteringi lavastus „Ilus elu” (juhendaja Külli Ehastu) esindab Tartu linna 22.-23. aprillil kooliteatrite keskastme riigifestivalil Jõõpres Pärnumaal.

Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli 9.-12. klasside näiteringi Mehis Heinsaare tekstil põhinev lavastus „ÜLIKOND” (juhendaja Külli Ehastu) esindab Tartu linna 8.-10. aprillil gümnaasiumiastme kooliteatrite riigifestivalil Rakveres.

PARIMAD MEESNÄITLEJAD
Mairo Libba (Tartu Polygoni Teatrikool)
Mikk Kaasik (Laulustuudio Fa-dieesi trupp Efelles)
Reiko-Rainer Reinup (Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp üksteist minutit)
Mattias Reinula (Tartu Tamme Gümnaasiumi trupp Kuu Rist ja Lille Maja gümnaasiuminoorte näitetrupp)

PARIMAD NAISNÄITLEJAD
Arabella Antons (Lille Maja 4. klasside näitering)
Pamela Ebber (Tartu Veeriku Kooli trupp TVK Näitlejad ja Tartu Polygoni Teatrikool)
Anette-Johanna Park (Miina Härma Gümnaasiumi trupp)

PARIMAD JUHENDAJAD
Külli Ehastu (Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikool)
Auli Auväärt (Lille Maja)

Lisaks andis žürii välja hulgaliselt kiituskirju truppidele ja näitlejatele. Festivali täispikk protokoll on üleval Tartu Kooliteatrite Festivali veebilehel http://kooliteater.tartu.ee/