Riigifestivalilt grand prix

Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli gümnaasiuminoorte näitetrupi lavastus “Ülikond” pärjati 8.-10. aprillil Rakveres toimunud kooliteatrite riigifestivalil grand prix‘ga.

Mehis Heinsaare jutustuse “Ülikond” on dramatiseerinud ja lavale seadnud Tartu Waldorfgümnaasiumi muusika- ja draamaõpetaja Külli Ehastu.  Nii õpetajat kui ka noori näitlejaid võlus see tekst kohe esimese lugemise järel – oli, millele lavastust üles ehitada. Žürii (Eva Koldits, Maret Oomer, Anneli Rahkema, Toomas Lõhmuste, Madis Kolk) tunnustas lavastust  mõjuva atmosfääri, noorte ansamblimängu, põnevate karakterite ja muusikalise kujunduse eest.

Tartu publikul on grand prix`ga pärjatud lavastust võimalik näha veel reedel, 15. aprillil kell 19.00 Tartu Uues Teatris toimuval Tartu Waldorfgümnaasiumi teatriõhtul. Lisaks „Ülikonnale“ mängitakse siis ka kaht Tartu Waldorfgümnaasiumi põhikoolitruppide lavastust: „Härra K. esimene kohtamine“ ja „Ilus elu“.

Lavastusega „Ilus elu“ (autor Külli Ehastu) esindab Tartu Waldorf-gümnaasiumi 7.-9. klassi näitetrupp Tartu linna aprilli lõpus Jõõpres toimuval põhikoolinoorte kooliteatrite riigifestivalil.

Lisainfo:
Tartu Waldorfgümnaasiumi muusika- ja draamaõpetaja Külli Ehastu, tel 5558 4773 või
kylli.ehastu@gmail.com